הרב זמיר כהן עונה על שאלות קשות (חלק ב)

הרב זמיר כהן עונה לקהל המשתתפים תשובות למגוון שאלות קשות ונפוצות בענייני חרדים והצבא, חרדים והעבודה, תחיית המתים, פרק שירה, שחיטה, צער בעלי חיים, העבודה בשבת ועוד.

***מצווה לשתף סרטון זה לבני המשפחה לחברים ולשאר היהודים***

אהבתם? אתם מוזמנים להירשם לערוץ הרשמי "שומר ישראל" בקישור הבא

המקור לקוח מהידברות

הדבר אולי הכי חשוב בדור הזה הוא שאסור לנו להתערב במחלוקות של רבנים ולא לבזות שום תלמיד חכם ירא שמיים אמיתי. ולא משנה מאיזה חוג או מאיזה זרם הוא מגיע. במיוחד שמדובר בתלמיד חכם שהעידו עליו גדולי הדור הזה או הדור הקודם על גדלותו. לכן יהודים יקרים – אנא מכם אל תיפלו בפח הגדול של יצר הרע שיודע שהמשיח תכף מגיע ואותו יצר הרע מפיל מלא יהודים בחטאים על ידי שגורם להם לבזות ולזלזל ולהביע דיעה נגד תלמידי חכמים. על זה אמרו חז"ל: כל המבזה תלמיד חכם – אין רפואה למכתו. וכן המבזה תלמידי חכמים -אין לו חלק לעולם הבא.

תיזכרו את המעשה הקשה שהיה לפני 250 שנה שהייתה מחלוקת בין שני גדולי הדור: הרב יעקב עמדין (היעב"ץ) והרב יהונתן אייבישיץ. והמחלוקת הייתה קשה. ונאמרו דברים קשים מאד בין הצדדים. ולאחר כמה שנים כשכולם נפטרו, היה גילוי לאחד מצדיקי הדור שנאמר לו שהרב יעקב עמדין והרב יהונתן אייבישיץ יושבים בשמיים בגן עדן ולומדים תורה ביחד תוך כדי עינוג עילאי מזיו השכינה. אבל חלק מהתלמידים שלהם שביזו ודיברו נגד הרב של הצד השני, סובלים בגיהנום! (לא כולם אלא רק מי שביזה את הרב של הצד השני). ומדוע זה קרה ככה? כי המחלוקת של הרבנים הייתה לשם שמיים. ע"פ ההלכה. אבל המחלוקת של התלמידים לא הייתה לשם שמיים כלל. אלא מאינטרסים אישיים ואגו מנופח שכאילו רק הרב שלהם הוא רב גדול. לכן אנא מכם יהודים יקרים – אל תבזו תלמידי חכמים אמיתיים. ובמיוחד שגדולי הדור הקודם העידו שהם תלמידי חכמים. אנחנו לא מתערבים ולא דוחפים את האף למחלוקת שאין לנו שום רשות להתערב בה. אבל מי שהוא תלמיד חכם מזוייף או מתחזה – חובה להוקיע אותו ולפרסם את גנותו. ישמע חכם ויוסף לקח.

*******************
אהבתם? לחצו כאן ועשו מנוי בקליק לערוץ זה וכך תקבלו עדכונים על סרטונים חדשים

********************
מצווה לשתף סרטון זה לחברים ובני משפחה שלכם. מי שמשתף אז הוא שותף במצוות זיכוי הרבים של ערוץ זה. אשרי מי שמזכה את הרבים ע"פ ההלכה.

**************************
הבלוג הרשמי – שומר ישראל:

לערוץ שומר ישראל לחץ כאן

לערוץ "שיעורי תורה למתקדמים" לחץ כאן

****************
הערוץ הזה אינו להצלחת מישהו ולא לעילוי נשמת מישהו אלא הערוץ הוא נטו לשם שמיים לכבוד הקב"ה ושכינתו. להקמת שכינתא מעפרא ולעילוי שכינת עוזנו. ויהי רצון שכל עם ישראל יחזרו בתשובה שלימה במהרה וידקדקו בהלכה ונזכה לגאולה השלימה ברחמים.

***************************
בתודה רבה לבורא עולם,
שומר ישראל

source

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *